Xherdan Shaqiri krenar pasi arriti 50 paraqitje me Liverpoolin

Periskopi.com Sporti

Futbollisti shqiptar i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri dje u fut nga minuta e parë në derbin ndaj Manchester Unitedit, derb ky shumë e rendësishëm për të dyja ekipet për titull, shkruan Periskopi.

Edhe për mesfushorin shqiptar kjo ndeshje ishte shumë me domethënie. Ai arriti në shifrën e 50 paraqitjeve me skuadrën e Liverpoolit, dhe për këtë u shpreh me plotë krenari.

“Krenar që regjistroiva paraqitjen e 50’të për Liverpooli”, shkroi Shaqiri në rrjetin social, Tëitter.

Shaqiri u transferua në “Anfield Road” në vitin 2018 nga Stoke City, ndërsa paraprakisht ka luajtur edhe për Interin, Bayern Munichun e Baselin.

Shpërndaje në: