Connect with us

Lajme

Xhemati i Zeqirija Qazimit përplaset me gazetarët e RTK-së (Video)

Imami i xhamisë “El-Kuddus”, Zeqirija Qazimi nga burgu ka raportuar për dënimin e tij dhe fjalimet që kishte nëpër xhami. Emisioni “Udhëve” ka zhvilluar një interviste në burg ku ai ka folur rreth ISIS-it dhe arrestimeve të tjera të kosovarëve. Mirëpo, ekipi i RTK-së nuk ka kaluar aq mirë në xhaminë e imamit në Gjilan.

Published

on

Ndjekësit e hoxhës kanë kërcënuar ekipin e RTK-së gjatë raportimit për arrestimin e  Zekirija Qazimi. Ata madje kanë akuzuar gazetarët duke ofenduar edhe me fjalë të rënda. “Pse s’keni shku me ndonjë xhami tjetër, ju jeni je zagar të shtetit”, thotë njëri prej tyre, transmeton Indeksonline

Xhemati X: Ku e gjetet bash këtë xhami?

Gazetari i RTK-së: Athu pse, eh po tash jo gjithë xhamive ju ka arrestu hoxha?

Xhemati X: Ju jeni të paguar prej jahudive?

Gazetari i RTK-së: Çfarë mendoni për ISIS-in

Xhemait X: S’mendojmë asgjë por sheriatin e Allahut e du dhe e është garantu…

(Min 22:54)

https://www.youtube.com/watch?v=FFE7JGrNNg8

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending