Connect with us

Lajme

Xhejson Miko: Nuk ka asnjë arsye që shqiptarët ta votojnë Zoran Zaevin

Published

on

Analisti politik Xhejson Miko në shkrimin e tij të fundit shkroi se shqiptarët nuk kanë arsye që ta votojnë LSDM-në, transmeton TetovaSot.

“Zoran Zaev në mënyrë aktive po i lavërdiset votave shqiptare. Ai para disa kohësh deklaroi:’ Vlerësoj në votat e shqiptarëve në këtë proces dhe pres që LSDM-ja të fitoje vota shqiptare më shumë prej cilës do parti shqiptare, pasi që ne ia afrojmë të gjitha arsyet në botë që kjo gjë të ndodh’.

Për këtë, kuptohet, shumë gënjehet. Nuk ekziston arsye për shkak të së cilës shumica e shqiptarëve etnik do të votonin për LSDM-në pasi që ato gjithmonë votojnë për liderët dhe partitë e tyre. Ashtu si deklaroi Ali Ahmeti:’ Aspak nuk jam i brengosur. Zaevi duhet që të ketë ofertë për shqiptarët, jo vetëm t`i kërkoje votat e tyre pa i ofruar platformë. Cka i afron ai shqiptarëve, çka i garanton?’”, shkroi ndërmjet tjerash Xhejson Miko./TetovaSot/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending