Connect with us

Lajme

Xhamia u ndërtua mbi varre, eshtrat i bartën qentë endacakë

Published

on

Eshtrat që i kishte nxjerrë një ekskavator derisa kishte gërryer për t’i hapur themelet e xhamisë, pikërisht tek varrezat e boshnjakëve në Vitomiricë, ishin bartur nga qentë endacakë në oborret e shtëpive përreth.

Janë banorët ata që edhe sot ruajnë fotografitë e pamjeve morbide, kur qentë bartin eshtrat e të vdekurve derisa ato nxirren jashtë nga një ekskavator që hap themelet e xhamisë, shkruan sot gazeta “Zëri”.

E gjithë kjo ka ndodhur pak ditë para se zyrtarët e Bashkësisë Islame të Kosovës të “sfidonin” banorët ankues, si dhe Drejtorinë e Urbanizmit të Komunës së Pejës, që kishte refuzuar lejen për ndërtimin e xhamisë në Vitomiricë.

Kështu, sot banorët heshtin.

Madje disa thonë se janë edhe të frikësuar, pasi të gjithë janë bërë kundër tyre në betejën për moslejimin e ndërtimit të xhamisë në hapësirën ku gjendeshin varrezat

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending