Connect with us

Sporti

Formacionet zyrtare: Arsenal – Bournemouth

Arsenal sot e pret në shtëpi skuadrën modeste Bourmenouth.

Published

on

Arsenali do të mundohet të iu rikthehet fitoreve pas barazimit në ligë javën e kaluar me Manchester United dhe në mesjavë me PSG në kuadër të Ligës së Kampionëve.

‘Topqinjtë’ janë në krizë për fitore dhe sot kanë shansin të rigjejnë fitoren në Emirates Stadium me ndihmën e tifozëve të flaktë. Për skuadrën mysafire nuk mund të paraqitet ylli kryesor i skuadrës që është i huazuar nga Arsenal, Jack Wilshere, pasi që rregullat e federatës angleze nuk e lejojnë të paraqitet kundër skuadrës amë.

Tranjeri francez Arsene Wenger ka vendosur të startojë me Granit Xhakan që nga minuta e parë. Arsenali është në pozitën e katërt me 25 pikë ndërsa Bournemouth në pozitën e 11 me 15 pikë.

Këto janë formacionet zyrtare:

Arsenal:

xhaka

Granit Xhaka, në formacinon bazë të Arsenalit

Bourmenouth:

bourmenouth

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending