Connect with us

Lajme

Xhafer Tahiri tregon se a votoi pro apo kundër largimit të Osmanit nga pozitat në LDK

Published

on

”LDK ka me u rikthy te gjeneza e vet, bashkë me Vjosën e bashkë me ata qe kanë në ADN parimin e lirisë së mendimit”, ka shkruar Xhafer Tahiri pas propozimit për largimin e Vjosa Osmanit nga pozitat në LDK.

Xhafer Tahiri, dikur Këshilltar i Fatmir Sejdiut, ka dalë kundër propozimit të Isa Mustafës për ta larguar Vjosa Osmanin nga pozitat partiake pasi e njëjta ka mbështetur politikat e VV’së dhe ka kundërshtuar Qeverinë e Avdullah Hotit.

Tahiri ka thënë se LDK s’ka bërë kësi veprimesh prej themelimit duke propozuar largimin e një Nënkryetareje. Derisa ka konfirmuar se ka votuar kundër.

“Sot, si anëtar i KP të LDK, Kryetar i Vushtrrisë e nënkryetar i Degës së LDK-së në Vushtrri, nuk mund të përkrahi përjashtimin e Vjosa Osmanit. Prandaj sapo votova JO”, ka shkruar Tahiri.

“Lidhja Demokratike e Ibrahim Rugovës nuk e ka pasur praktikë të përjashtojë njerëzit e vet aq më pak, Nënkryetaren e vet, Kandidaten e parë grua për Kryeministre për shkak të mendimit ndryshe. Në ADN e LDK-së është liria e mendimit, liria e individit. Dr. Vjosa Osmani ka mbrojtur parimet për të cilat ka kërkuar besimin e votuesve të LDK. Të gjithë e kemi ditur që Vjosa nuk i ndryshon parimet e saja, të gjithë e kemi kërkuar në krye të listës së LDK dhe të gjithe kemi përkrahur.

Në të njëjtën postim, Xhafer Tahiri ka paralajmëruar një projekt të ri me në krye Vjosa Osmanin.

“LDK ka me u rikthy te gjeneza e vet, bashkë me Vjosën e bashkë me ata qe kanë në ADN parimin e lirisë së mendimit”, ka shkruar ai.

Xhafer Tahiri bashkë me Vjosa Osmanin kishin qenë pjesë e kabinetit të Presidentit Fatmir Sejdiu. Por, kur Sejdiu humbi pozitën e Shefit të LDK’së shkuan afër Isa Mustafës.

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending