“Xavi është i gatshëm për ta trajnuar Barcelonën”

Periskopi.com Sporti

Santi Cazorla beson se Xavi Hernandez është i gatshëm për t’u bërë trajner i Barcelonës qysh nga sezoni i ardhshëm.

 

Ish-reprezentuesi spanjoll, beson se bashkëlojtari i tij Xavi, është i vetëdijshëm për kërkesat qe Barcelona ka dhe ka aftësinë teknike për t’i përballuar ato.

Spanjolli shton se Xavi preferon që ekipi i tij të mbrohet me topin në këmbët e tyre pasi kundërshtarët nuk mund të krijojnë rrezik në këtë mënyrë.

“Xavi është plotësisht i përgatitur për të trajnuar Barcelonën. Ai është i vetëdijshëm për gjithçka që klubi kërkon dhe ka aftësinë e nevojshme teknike. Ai gjithmonë na thotë se kundërshtari nuk do të jetë kurrë në gjendje të krijojë ndonjë rrezik për sa kohë që ne kemi topin,” Al- Lojtari i Sadd Santi Cazorla i ka thënë RAC1.

Xavi aktualisht po kalon sezonin e tij të dytë në Al-Sadd. Skuadra e tij është në krye të tabelës në Ligën e Katarit, pasi ka regjistruar 15 fitore dhe dy barazime këtë sezon. Legjenda e Blaugranëve tashmë ka fituar katër trofe si menaxher.

Sa i përket Cazorla, ai është një nga lojtarët kryesorë të Xavi në Al-Sadd, duke regjistruar 12 gola dhe nëntë asistime në 18 ndeshje këtë sezon.

Shpërndaje në: