Connect with us

Lajme

WikiLeaks: Hillary Clinton është krijuese e ISIS

WikiLeaks sapo ka përfundur punën e nisur kohë më parë! Një goditje e rëndë ka ardhur nga Conservative Daily Post, sipas të cilëve Barack Hussein dhe Hillary Clinton janë krijuesit e ISIS.

Published

on

Gazetari australian Julian Assange ka bërë një punë investigative dhe si rezultat i saj ka zbuluar lidhjen e Hillary Clinton me ISIS.

Publikimi i një emaili mes Clinonit dhe John Podesta tregon se “inteligjenca perëndimore dhe amerikane janë në rajon” për të akuzuar Katarin dhe Arabinë Saudite se mbështesin nga ana logjistike dhe financiare, grupin radikal ISIS.

Në një kohë kur kandidantja për presidente e SHBA akuzon këto dy shtete si financuese të terrorizmi, një dokument tregon se donacionet më të mëdha për fushatën e saj vijnë pikërisht nga këto dy vende.

Në një tjetër korenspodencë të vitit 2012, Drejtori i Politikave të Jashtme i Fandacionit të Clinton, Amitabh Desai organizoi një takim pesë minutësh për Bill Clinton, takim në të cilin ai mori një si “dhuratë” 1 milion dollarë nga Katari.

Për ata që ende nuk i kuptojnë këto indicie, Hillary, në atë kohë Sekretare e Shtetit, do ti shishte atyre sasi të mëdha armësh vetëm nëse ata i jepnin një “donacion” për fondacionin e saj.

Këto armë të ofruara nga Hillary dhe Departamenti i Shetit, atëherë të kamulfuara nën emrat e shteteve si Arabia Saudite, Katari dhe Libia, kanë furnizuar dhe forcuar grupet terroriste.

Në këtë mënyrë është krijuar ISIS. Dhe në vend që Clinton dhe Obama ti sulmonin ata me bombardime nga ajri i lanë të qetë. Për një arsye të vetme, pasi kjo organizatë i krijoi atyre mundësinë për të fituar miliona dollarë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending