Connect with us

Sporti

Watford i jep leksion Unitedit

Published

on

Watfordi ka mposhtur Manchester United me rezultat 3:1, në ndeshjen e javës së pestë në Premier Ligë.

Vendësit zhvilluan një lojë tejet të mirë duke organizuar shumë aksione.

Golin e parë e shënoi mesfushori Ettiene Capoue në minutën e 34.

Goli i barazimit erdhi nga talenti i madh Marcus Rashford, i cili shënoi për mysafirët në minutën e 62.

Mirëpo, vendësit nuk u dorëzuan dhe kërkuan fitoren deri në fund.

Ishte Juan Camilo Zuniga ai i cili riktheu epërsinë e vendësve në minutën e 84, ndërsa rezultatin e vulosi Troy Denney nga penaltia në kohën shtesë.

Pas pesë xhirosh, United mbetet në pozitën e gjashtë me nëntë pikë, ndërsa Watford gjendet në vendin e tetë me shtatë pikë.  /Periskopi.com

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending