Connect with us

Lajme

VV, organeve të rendit: Mos u gjunjëzoni para klanit “Pronto”

Published

on

Subjekti më i madh opozitar, LVV, sot ka mbajtur një konferencë të jashtëzakonshm për media. Në këtë konferencë ka folur deputetja e VV-së, Albulena Haxhiu, e cila bëri krahasimin e sjelljes së Policisë dhe Gjyqësisë ndaj Grabovcit dhe aktivistëve të VV-së.

“Sa policë duhet të përbuzen që ta marrin guximin – (njëjtë si tek shtëpia e Dardan Molliqajt) – të pyesin për armët në shtëpinë e Grabovcit? Ju mbani mend që ishte raportuar për plagosje në këtë shtëpi, dhe Policia nuk e kishte trajtuar me urgjencën e njëjtë sikur tek bastisja e shtëpisë së Dardan Molliqajt në të cilën nuk u gjet asgjë. Poashtu, e dimë se si u trajtua shtënia me armë nga selia e PDK-së. Personi që kishte gjuajtur me armë, u dorëzua vetëm pas presionit publik. Por, siç e dimë ai u lirua menjëherë”.

Haxhiu ka folur edhe për policët që u suspenduan dje, për shkak se nuk e kishin ndalur makinën e Grabovcit për ta kontrolluar.

“Pas skandalit të pashoq, ku djemtë e tij, në formën e kapadaive kishin rrahur policin Avni Selaci, vetëm pse i kishte ndaluar ata, tre policë të tjerë ia panë sherrin Grabovcit. Ata u suspenduan sepse nuk e ndalën shefin e shefave. Si mund ta ndalonin ata babën, kur djemtë për të njëjtin veprim i kishin rrahur policët?”, ka thënë ajo.

Deputetja e VV-së u ka bërë thirrje organeve të rendit që të jenë në ndjekje të Grabovcit dhe krimit që zhvillohet në majat e qeverisë, dhe të mos gjunjëzohen para Klanit “Pronto”

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending