Connect with us

Lajme

VV: Jemi i vetmi subjekt ku secili anëtar ka të drejtë vote (Foto)

Published

on

Lëvizja Vetëvendosje ka bërë të ditur që në Prishtinë kanë votuar rreth 900 anëtarë të cilët kanë zgjedhur kryetarin e kësaj qendre.

Sipas tyre demokracia e brendshme në Lëvizjen Vetëvendosje është shembull për demokracinë në përgjithësi në vendin tonë, transmeton Indeksonline.

Ky është postim i plotë:

Në Qendrën e VETËVENDOSJE! në Prishtinë votuan rreth 900 anëtarë, të cilët zgjodhën kryetarin e kësaj qendre.

Demokracia e brendshme në Lëvizje është shembull për demokracinë në përgjithësi në vendin tonë. Jemi i vetmi subjekt ku secili anëtar ka të drejtë vote, jo vetëm për të zgjedhur drejtuesit e organizatës sonë, por edhe për të vendosur përmes referendumit të brendshëm, mbi çështjet dhe proceset e e rëndësishme në Lëvizje.

Në Prishtinë, gjatë këtij procesi zgjedhor u themeluan 22 pika nëpër lagjet e qytetit dhe fshatrat e komunës. Organizata jonë është forcuar më shumë se kurrë dhe është përgatitur për sfidat e reja.

Image
Image
Image
Image
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending