Connect with us

Lajme

Vullkani më i madh në Japoni pritet të shpërthejë

Japonia ndodhet në qoshe të katër zonave tektonike, kështu që tërmete dhe shpërthimet vullkanike janë të zakonshme.

Published

on

Të premten disa tërmete me magnitud prej 6.6, kanë shokuar perëndimin e Japonisë, raporton The Independent.

Dëmet e tërmetit nuk ishin shumë të mëdha, mirëpo dridhjet e tokës kanë lënë 40,000 shtëpi pa elektricitet.

Herën e fundit që Mount Aso ka shpërthyer, askush nuk ishte lënduar, mirëpo qytetet përreth ishin mbuluar me tym vullkanik. Tani ky vullkan pritet të shpërthejë sërish.

Në vitin 2014, vullkani Mount Ontake në qendër të Japonisë, ishte shpërthyer papritmas duke lënë 63 të vdekur dhe kjo ishte cilësuar si katastrofa më e madhe vullkanike në Japoni për afër nëntë dekada.

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending