Connect with us

Lajme

Vuçiqi lutet që NATO-ja të mbetet në Kosovë

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, dhe kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, kanë shkëmbyer lëvdata për njëri-tjetrin në një konferencë shtypi, në selinë e NATO-s, pas vizitës që Vuçiqi i bëri selisë së kësaj Aleance, shkruan sot “Koha Ditore”.

Published

on

Ai pos që është pritur nga sekretari i përgjithshëm i kësaj Aleance, Jens Stoltenberg, përfshirë edhe në rezidencën e tij private që nuk është shpesh zakon, ka folur edhe para ambasadorëve të vendeve anëtare në një seancë të posaçme të Këshillit të NATO-s, transmeton Koha.net.

Kryeministri i Serbisë, Vuçiq, ka thënë se në këto takime i ka lutur përfaqësuesit e vendeve anëtare që KFOR-i të mbetet në Kosovë sepse, sipas fjalëve të tij, është garantuesi kryesor i sigurisë për serbët në Kosovë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending