Connect with us

Lajme

Vuçiq i thotë senatorit McCain se Serbia mbetet faktor paqeje në rajon

Published

on

Kryeministri serb, Aleksandër Vuçiq i ka thënë senatorit amerikan John McCain se Serbia është e përkushtuar ‘të mbetet një faktor paqeje dhe stabiliteti në rajon”.

“Bisedimet tona me senaton McCain kanë rrjedhur në tri drejtime. Së pari, e sigurova atë se Serbia mbetet një faktor paqeje dhe stabiliteti. Së dyti, biseduam për marrëdhënet tona dypalëshe. Së treti, biseduam për rolin e Serbisë në aspektin global dhe për çështjet më të rëndësishme në botë”, ka thënë Vuçiq, shkruan B92.

“Kemi biseduar edhe për vazhdimin e dialogut në Bruksel e gjithashtu edhe raportet e mira me vendet e rajonit”, ka thënë Vuçiq

Ndryshe, Senatori amerikan John McCain ka arritur për vizitë në Beograd, ku po takon kryeministrin Aleksandër Vuçiq.

Më herët Vuçiç ka thënë se aid he McCain do të flasin për pozicionin e Serbisë ndaj Kosovës.

“Do të bisedohet për marrëdheniet mes Kosovës dhe Serbisë dhe politikiën e jashtme të Serbisë”, ka thënë Vuçiq.

Megjithatë, sipas Vuçiqit, nuk është ‘e lehtë të flitet tani për Kosovën, në momentet kur Daut Haradinaj ka bërë deklarata për luftë si dhe Hashim Thaçi u ka bërë thirrje shqiptarëve në Maqedoni ta marrin fatin në duart e tyre”, shkruan B92.

/Periskopi/

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending