Connect with us

Lajme

‘Vuçiq i tha Merkelit se do ta njoh pavarësinë e Kosovës’

Published

on

Kryetari i lëvizjes Dveri Boshko Obradoviq e ka vlerësuar skandaloze një deklaratë të kryetarit të Serbisë në Berlin.

Sipas tij, transmeton Koha.net, Aleksandar Vuçiq gjatë takimit me Angela Merkel, me atë deklaratë e ka vënë në pikëpyetje integritetin territorial dhe sovranitetin e Serbisë.

Ai shton se Vuçiq në bisedë me kancelaren gjermane ka theksuar se së shpejti do të arrijë marrëveshjen për kufirin e Serbisë e kjo do të ishte njohje e pavarësisë së Kosovës.

Obradoviq në fund ka nënvizuar Vuçiq deri në fund të vitit 2018 ka ndër mend ta nënshkruajë njohjen e Kosovës së pavarur”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending