Connect with us

Lajme

Vuçiq sërish i reagon Haradinajt: Një fletëarrest për vepër penale, s’mund të jetë kërcënim për një popull

Published

on

 Kryeministri aktual i Serbisë dhe kryetari i ardhshëm i këtij vendi, Aleksandar Vuçiq, i ka ftuar përfaqësuesit e Prishtinës e të Brukselit për vazhdimin e dialogut në mënyrë që, siç ka thënë ai, të zvogëlohen tensionet aktuale dhe që të evitohet çdo incident që eventualisht mund të dërgojë te katastrofa në Kosovë, transmeton Koha.net.

Ai ka thënë se Daut Haradinaj, vëllai i liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe ish – kryeministrit Ramush Haradinaj, “nuk është naiv dhe se nuk janë naive kërcënimet e tij se në Kosovë nuk do të mbetet asnjë serb nëse vëllai i tij ekstradohet në Serbi”.

“Një fletë arrest dhe ai për vepër penale, nuk bën të jetë kërcënim për ekzistencën e tërë një populli. Kjo thjesht është e palejueshme. Këtë nuk mund ta përkrahë shteti i Serbisë, as asnjë vend në botë dhe këto kërcënime meritojnë dënimin më të rreptë”, citojnë medie serbe të ketë thënë Vuçiq.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending