Connect with us

Lajme

Vuçiq: Serbët do të votonin njëjtë si britanikët

Published

on

Pas Brexit’it, kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka thënë se është i sigurt se edhe serbët do të votonin siç kanë votuar britanikët, për të dalë nga BE’ja, por sipas tij, Serbia do të vazhdojë rrugëtimin drejt Bashkimit Evropian.

Kryeministri serb ka thënë se më e rëndësishmja për Serbinë është që t’i mbetet besnike qëllimeve të veta,  stabilitetit dhe prosperitetit.

“Për ne është e rëndësishme, me besimin që na kanë dhënë qytetarët, të vazhdojmë rrugëtimin drejt BE-së, të luftojmë për një standard më të mirë dhe të tërheqim investitorë”, ka thënë ai për mediat serbe.

Sipas Vuçiqit, “serbët kanë dëshirë të ndahen në çështje të mëdha” dhe me siguri se do të votonin njëjtë si britanikët.

Ai ka thënë se rezultati i referendumit në Britani është tërmeti më i madh politik që nga rënia e Murit të Berlinit. /Periskopi/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending