Connect with us

Lajme

Vuçiq: Protestoni sa më gjatë, më mirë për mua

Published

on

Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka thënë mbështetja e protestave në rrugë është obligim i shtetit, që të sigurojë marshime dhe fjalime demokratike.

Ai ka thënë se ishte i lumtur që prioritetet e shtetit janë puna dhe progresi i Serbisë, shkruan B92, transmeton Klan Kosova.

“Ne do të vazhdojmë që ta bëjmë punën tonë, ata ju thërrasin juve në rrugë, bëjeni sa më shumë sepse politikisht për mua është më e mirë. Vetëm lutni ata, sepse dua që të jenë të qetë”, ka thënë Vuçiq.

Ai ka shtuar se qytetarët duhet ta kuptojnë, kur të vjen puna të protestat se shteti  synon respektimin e minoriteteve dhe vullnetin e tyre politik.

“Kjo tregon se sa ne jemi mendjehapur, të orientuar demokratisht dhe se sa Serbia është vend normal për jetë dhe shprehje të pikëpamjeve dhe mendimeve të ndryshme”, ka shtuar Vuçiq.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending