Connect with us

Lajme

Vuçiq për Asociacionin: Dreqi gjithmonë fshihet në detaje

Published

on

Qeveria e Serbisë mbajti sot një sesion të veçantë tematik kushtuar Kosovës.

Presidenti Aleksandar Vuçiq informoi kabinetin qeveritar mbi rrjedhën e dialogut në Bruksel me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian.

Ai tha se bashkësia e komunave serbe është temë në dialogun me Prishtinën zyrtare, dhe se siç u shpreh, “djalli gjithmonë fshihet në detaje”.

Sipas tij, Serbia nuk mund të pranojë qëndrimin e Prishtinës zyrtare se asociacioni do të formohet pas njohjes së pavarësisë, pasi sipas tij, ‘ky është një detyrim i pakushtëzuar i parashikuar nga marrëveshja e Brukselit’.

“Serbia nuk mund të pranojë që Prishtina nuk i përmbush detyrimet e saj dhe se është e rëndësishme që Serbia të njohë pavarësinë e Kosovës. Ata janë përkushtuar ndaj asociacionit të komunave me shumicë serbe. Kjo na vë në një situatë ku shqiptarët nuk duan një zgjidhje kompromisi. Njohja ‘është e pakuptimtë’ për Serbinë”, tha Vuçiq.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending