Connect with us

Lajme

Vuçiq: Me shqiptarët e Kosovës do të jetojmë edhe 1000 vjet

Published

on

Me shqiptarët e Kosovës do të jetojmë edhe 1000 vjetët e ardhshëm dhe për këtë arsye ne duhet të punojmë së bashku për të mirën e të dyja vendeve , për të gjetur mundësi të mira politike si dhe të mos i dëmtojmë interesat e tyre kombëtare, tha sot kryeministri serb, Aleksandar Vuçiq.

“Ne duhet të gjejmë zgjidhje për çështje të caktuara. Dhe me aq sa unë  di kjo është e papëlqyeshme edhe në Serbi, por ne duhet të kuptojmë se duhet të jetojmë , në qoftë se jo me njëri-tjetrin, atëherë pranë njëri-tjetrit.  Dhe kështu të  jetojmë në një mijë vjetët e ardhshëm “, ka thënë ai para gazetarëve në Bruksel, pas një takimi që pati me shefen e diplomacisë evropiane Federica Mogherini.

“Kushdo që mendon se ne duhet të bëjmë  luftëra dhe të hyjmë në konflikte nuk mendoj se është i zgjuar dhe ia do të mirën vendit tonë”, theksoi, raporton Tanjug.

Sipas Vuçiq edhe çështja e formimit të komunave serbe është pyetja më e vështirë dhe thelb i marrëveshjes së Brukselit, por nuk është e lehtë për shqiptarët që ta zbatojnë në këtë kohë.

“Gjëja më e rëndësishme është se gjërat po lëvizin përpara dhe ne duam të shohim se si gjërat t`i zgjidhim me strategji” shtoi ai.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending