Connect with us

Lajme

Vuçiq i kundërpërgjigjet Thaçit: Kosova s’ka bazë ta padis Serbinë për gjenocid

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vucic, ka kërkuar sot nga përfaqësuesit e Kosovës që sa më parë të vazhdojë dialogu në Bruksel, pasi që, siç tha ai, nevojitet qetësimi i gjendjes dhe ulja e tensioneve.

Published

on

 

“Mendojmë se vazhdimi i dialogut është kyç, kjo është kërkesa ime për njerëzit në Bruksel dhe Prishtinë”, ka thënë Vucic, raporton “Fonet”

“Do të ishte më e lehtë për mua që ofendimeve dhe kërcënimeve t’u përgjigjem me të njëjtën gjuhë, por më e rëndësishme për mua është stabilizimi i situatës”, ka shtuar Vuçiq gjatë një konference me gazetarë në Qeverinë e Serbisë.

“Nuk mundet që një urdhërarrest, një hetim dhe një akuzë për krimet më të rënda të jetë arsye e mjaftueshme që të kërcënohet mbijetesa e një populli të tërë. Kjo është e papranueshme dhe këtë shteti i Serbisë, dhe askush tjetër në botë, nuk mund ta pranojë”, ka paralajmëruar Vuçiq, transmeton Koha.net.

Ndërkaq, për sa u përket deklaratave të fundit se Kosova do ta padis Serbinë për gjenocid, Vuçiq tha: “Nuk e di në çfarë baze do ta bëjnë këtë”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending