Connect with us

Lajme

Vuçiq: BE-ja të japë korniza precize kohore për anëtarësim

Published

on

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se për Serbinë janë të rëndësishme projektet infrastrukturore, duke filluar nga autostrada Nish-Prishtinë.

“Ky është projekt thelbësor, i cili ka rëndësi politike dhe jo vetëm ekonomike për marrëdhëniet e serbëve dhe shqiptarëve. Kur të ndërtohet autostrada, nuk ka kohë që të shikohet e kaluara”, ka thënë Vuçiq.

Ai ka përsëritur se për vendin e tij është i domosdoshëm që të marrë nga Bashkimi Evropian “kornizën precize kohore” për anëtarësim.

“Kjo është çështje rëndësishme për ne. Nuk dëshirojmë të dëgjojmë më shumë premtime dhe zvarritje. Dëshirojmë të dimë se Evropa me të vërtetë është e interesuar për ne dhe në cilin afat”, ka thënë Vuçiq në një intervistë për agjencinë e lajmeve italiane Ansa.

Vuçiq tha se Samiti për Ballkanin Perëndimor në Trieste është shumë i rëndësishëm, pasi që për herë të parë do të ketë aktivitete konkrete me rezultate të prekshme.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending