Connect with us

Lajme

Vuçiq: Investitorët turq të interesuar të investojnë në bizneset serbe

Published

on

Presidenti i serbisë Aleksandar Vuçi dhe ai i Turqisë Rexhep Tajip Erdogan janë takuar dhe sipas njoftimeve të mëparshme pritet që, përveç investimeve turke në Serbi, rrjedhjen e tubacioneve të ujit të jenë në plan të parë, shkruan Tanjug, transmeton Periskopi.

“Kam biseduar me shumë kompani turke të cilat janë të interesuara për industrinë e tekstilit, si dhe për privatizimin e disa nga ndërrmarjeve tona të tekstilit, interesim ky të cilin se kemi parë më herët,” u shpreh Vuçiq

Ky është takimi i parë zyrtatë bilatëral në mes të Vuçiq dhe Erdogan./Periskopi/

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending