Connect with us

Lajme

Vuçiq: E duam BE-në, pavarësisht shtyrjes së bisedimeve

Published

on

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se vendi i tij mbetet i përkushtuar për anëtarësimin në Bashkimin Evropian, edhe pse blloku ka shtyrë hapjen zyrtare të bisedimeve të anëtarësimit me Beogradin.

Vuçiq tha të premten se është “i zhgënjyer” me vendimin e kësaj jave, porse ai nuk do të ndikojë “rrugën strategjike dhe vendosmërinë” e Serbisë.

Serbia është bërë vend kandidat, por pret ende për të hapur negociatat.

Vuçiq tha se ato mund të nisin në shtator. Ai ka frikë se nga shtyrja mund të përfitojnë grupet pro-ruse në Serbi, të cilat janë në favor të lidhjeve më të afërta me Moskën.

 

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending