Connect with us

Lajme

Vuçiq: Do t’ju shesim shqiptarëve më shumë benzinë e Coca-Cola

Published

on

Zyrtarë serbë vazhdojnë të komentojnë dhe të jenë të kënaqur me marrëveshjen e arritur ndërmjet Kosovës e Serbisë për përdorimin e tabelave të regjistrimit, transmeton Koha.net.

Kështu, kryeministri i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka thënë se marrëveshja për tabelat është e dobishme edhe për serbët e edhe për shqiptarët. “Do të vazhdojmë të shkojmë në territorin tonë me tabelat tona. Ne kështu e konsiderojmë. Ata e konsiderojnë ndryshe. Do të kemi më shumë vetura të tyre, do të mund t’ju shesim shqiptarëve më shumë benzinë, më shumë ujë të gazuar, Coca Cola. Njëkohësisht serbët nuk kanë humbur asgjë nga të drejtat që kemi pasur”, citon Veçernje Novosti të ketë thënë kryeministri serb, transmeton Koha.net.

Drejtori i të ashtuquajturës zyrë për Kosovën Marko Gjuriq ka thënë se “kemi penguar heqjen e tabelave që me status janë neutrale dhe i kemi vazhduar edhe për pesë vjet tabelat me regjistrim KS”.

Goran Rakiq, prefekt i Mitrovicës veriore vlerëson se është e mirë marrëveshja që tabelat serbe në veri nuk mund të suspendohen pa pajtim me Serbinë dhe me Bashkimin Evropian.

Marrëveshja për tabelat e nënshkruar më 14 shtator në Bruksel, do të fillojë së zbatuar më 15 nëntor. Ajo parasheh që targat e veturave të Kosovës, me rastin e hyrjes në Serbi, dhe ato të Serbisë me rastin e hyrjes në Kosovë, t’i kenë të mbuluara simbolet shtetërore.

Mbulimin e simboleve të Kosovës e bëjnë nëpunësit nga Serbia, ndërsa ato të Serbisë, nëpunësit nga Kosova.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending