Connect with us

Lajme

Vuçiq ankohet te BE-ja: Prishtina dëshiron ta përul Serbinë

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë sot se kushtet e reja të Kosovës për vazhdimin e dialogut në Bruksel, tregon që Kosova nuk dëshiron dialog dhe ka shtuar se për këto gjëra sot do të bisedohet në mbledhjen e qeverisë dhe në takim me shefen e lartë të BE-së për politikë të jashtme dhe siguri, Federica Mogherini.

Published

on

Vuçiq u ka thënë gazetarëve se ajo që kërkohet nga Serbia për të është e pabesueshme dhe tregon se dikush nga ana e Prishtinës nuk dëshiron dialog, por vetëm ta përul Serbinë.

Vuçiq ka thënë se këto deklarata nuk kontribuojnë në zgjidhjen e problemeve.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending