Connect with us

Sporti

‘Vritini armenët’, kërkohet përjashtimi ish-skuadrës së Ansi Agollit

Published

on

UEFA ka hapur një hetim kundër klubit azer, Qarabag (ka shkëlqyer për disa vite tek kjo skuadër Ansi Agolli)  për shkak të qëndrimeve plot urrejtje ndaj armenëve nga përfaqësuesi i zyrës së shtypit të këtij klubi, Nurlan Ibrahimov.

Ai shkroi në Facebook një mesazh të padenjë me përmbajtjen:

“Ne duhet t’i vrasim armenët. Fëmijë, grua, plak: nuk ka rëndësi, duhen vrarë. Pa mëshirë, pa dhembshuri”.

Një frazë që nuk kaloi pa u vërejtur, veçanërisht nga Federata Armene e Futbollit, e cila kishte kërkuar që klubi azer të përjashtohet nga kupat e EUropës.

UEFA, referuar fjalëve të Ibrahimov, lëshoi ​​një deklaratë zyrtare: “Është caktuar një inspektor për të kryer një hetim disiplinor mbi deklaratat e bëra në rrjetet sociale nga një zyrtar i Qarabagut”. Fjalët e përfaqësuesit të shtypit të klubit nga Azerbajxhani nuk kaluan pa u vënë re as nga komuniteti armen në Romë, i cili vendosi t’i shkruante UEFA-s dhe Fedetarët Ialiane të Futbollit për t’u siguruar që kjo skuadër të ndëshkohej.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending