Connect with us

Lajme

Vritet vëllai i ish-kryetarit të komunës

Published

on

Aleksandër Bardhi, 47-vjeç, vëllai i ish-kryetarit të komunës Kaçinar (Mirditë) ka mbetur i vrarë me armë zjarri në fshatin Shëndëlli, Sarandë. Sipas një njoftimi të shpërndarë nga policia, rreth orës 00:35, në spitalin e Sarandës është dërguar një trup i pajetë nga i afërmi i viktimës. Dyshohet se ndaj Bardhit është qëlluar me armë kallashnikov nga persona ende të paidentifikuar.

Gjatë hetimeve paraprake dyshohet se ngjarja ka ndodhur afër fshatit Shëndëlli, përballë fshatit Vrinë, ku jetonte prej shumë vitesh familja Bardhi që ka migruar nga Mirdita në Sarandë. Personi që e ka shoqëruar viktimën në spitalin e Sarandës ka qenë djali i xhaxhait te tij.

Grupi hetimor po kryen veprimet e mëtejshme për sqarimin e rrethanave të ngjarjes. Policia ka ngritur pika kontrolli në rrugët kyçe rreth kësaj zone për rënien në gjurmë të autorëve me qëllim identifikimin dhe kapjen e tyre.

47-vjeçari është vëllai i Petrit Bardhit, ish-kryetar i komunës Kaçinar (tani njësi administrative e Bashkisë Mirdite).

Petrit Bardhi i PS-së njihet si person me precedente penal, pasi është arrestuar dy herë nga policia, për trafik droge dhe armëmbajtje pa leje./Opinion/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending