Connect with us

Lajme

Vritet duke tentuar të bëj “selfie” me një elefant

Published

on

Një person e ka humbur jetën në Nepalin jugor pasi ka bërë përpjekje që të realizojë një fotografi “selfie” me një elefant të egër, raporton agjencia gjermane e lajmeve, DPA.

Personi i paidentifikuar ka qenë duke e vozitur një kamion të mbushur me ujë kur është ndalur që të bëjë fotografinë me kafshën e egër. Elefanti menjëherë e ka sulmuar personin në fjalë dhe e ka vrarë atë, citon DPA zyrtarët e “Parsa Wildlife Reserve”.

Elefanti i egër ka qenë pjesë e një tufe prej 21 elefantësh që lëvzinin nga pjesa perëndimore në atë lindore të parkun, një lëvizje vjetore kjo gjatë të reshurave të dendura në Nepal.

Nepali ka në tërësi 65 elefantë të egër në këtë Park, dhe në tërësi 170 kafshë të njëjta në tërë vendin.

Vrasja nga sulmet e elefantëve megjithatë nuk është diçka e pazakonshme në zonat e afërta me malet në Nepalin jugor.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending