Connect with us

Lajme

Vriten pesë pjesëtarë të Shtetit islamik

Published

on

Policia turke ka vrarë sot në mëngjes pesë pjesëtarë të Shtetit Islamik, gjatë bastisjes së një shpie në qytetin Konja, në pjesët qendrore të vendit. Gjatë këtij aksioni lëndime të lehta kanë pësuar katër policë, njoftoi agjencia e lajmeve Dogan.

Siç raportoi kjo agjenci e lajmeve, policia beson se pjesëtarët e këtij grupi kishin planifikuar sulme terroriste. Në shtëpinë e tyre janë gjetur pushkë automatike dhe sasi e madhe e municionit.

Turqia së fundi ka qenë cak i një serie të sulmeve të ndërmarra nga pjesëtarët e Shtetit Islamik dhe kryengritësve kurdë dhe për këtë arsye autoritetet kanë forcuar operacionet anti-terroriste në gjithë vendin.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending