Connect with us

Lajme

Vrau gruan me thikë, vdes i dënuari për vrasje (Foto)

Published

on

 

Ka humbur jetën i dënuari për vrasjen e bashkëshortes së tij, Ruzhdi Luzi.

Luzi, 58-vjeç, vuante dënimin në burgun 302 në Tiranë për veprën penale “Vrasja me dashje”. Mësohet se ai është ndjerë keq dhe është mjekuar në spitalin e burgut, por nuk ka mundur të mbijetojë.

Vdekja e 58-vjeçarit nga Kuçova është shënuar në rreth orës 13:30 të ditës së djeshme. Dyshohet se Luzi ka humbur jetën pas probleme shëndetësore që ka shfaqur.

Krimi

Natën duke u gdhirë 1 Dhjetor, ai vrau bashkëshorten e tij me thikë, 49-vjeçaren Manjola Luzi, në banesën në fshatin Drizë të Kuçovës, ku të dy jetonin bashkë me fëmijët.

Autori ka telefonuar policinë dhe i ka treguar lidhur me krimin. Në banesën ku ndodhi ngjarja tragjike, kanë qenë edhe tre fëmijët, dy djem dhe vajza, të cilëve u është ‘trembur’ gjumi vetëm pasi aty mësynë efektivë të policisë që arrestuan babanë e tyre. Sipas hetimeve, vrasja ka nodhur për shkaqe xhelozie.

Dënimi

Muajin e shkuar, Gjykata e Krimeve të Rënda ka dënuar me 35 vite burg Ruzhdi Luzin. Fillimisht, Luzi u dënua me 35 vite burg, por për shkak të gjykimit të shkurtuar Luzi dënimi përfundimtar u vendos 25 vite heqje lirie.

Përpara dhënies së vendimit, Luzi ka pranuar autorësinë e krimit, duke shfaqur pendesë të thellë para gjykatës së Krimeve të Rënda. Ndërkohë ai ka treguar se krimin e rëndë e ka kryer në kushtet e gjaknxehtësisë.

Sipas prokurorisë, shkak i vrasjes ka qenë xhelozia, ku Luzi dyshonte se gruaja e tij Majlinda e tradhtonte, dhe për pasojë ai i ka marrë jetën me thikë, duke lënë tre fëmijë jetimë./SYRI.net/

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending