Connect with us

Sporti

Vrau 13 persona per shkak se nuk e lejuan ta shikonte ndeshjen

Kjo ka ndodhur në kryeqytetin e Sudanit Jugor, Jura.

Published

on

Duke shikuar ndeshjen e Ligës Premier ishin shumë persona ku përveç 13 të vdekurve kanë mbetur të lënduar edhe 10 persona.

“U rrëzova sapo më qëlluan, ndërkohë që të tjerë të rinj ranë mbi mua. Isha i pamundur që të ngrihesha, të paktën deri kur ai i qëlloi të gjithë plumbat që kishte. Shumë persona ishin qëlluar, shumë prej tyre kishin vdekur”, deklaroi Patrick, një i pranishëm në kafene.

Atentatori ishte i armatosur, dhe i dehur, ndërsa këtë e kishte bërë pasi që ai ka refuzuar të paguajë 0.50 euro për të parë ndeshjen Chelsea –Everton në televizion.

“Është një fatkeqësi e madhe dhe ne si qeveri e dënojmë këtë akt në mënyrën më të ashpër të mundshme”, deklaro zëdhënësi i qeverisë Paul Akol Kordit.

Mungesa e sigurisë në Juba është përkeqësuar që nga fillimi luftës civile, rreth tre vite më parë. /Periskopi.com

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending