Connect with us

Lajme

Vrasje në Dukagjin për shkak të pronës

Published

on

Një person është qëlluar për vdekje me armë zjarri paraditen e sotme në fshatin Gjuraj të Dukagjinit në Shqipëri.

Viktima është shtetasi Gjok Arra, 31 vjeç, banues në fshatin Gjuraj dhe nga hetimet e para dyshohet se ngjarja ka ndodhur për motive pronësie.

Sipas policisë, dyshohet se autorë të kësaj vrasje janë dy personat Luvigj Bludaj 31 vjeç dhe Çesk Bludaj 37 vjeç, banues në fshatin Gjuraj, të cilët sipas policisë kanë lidhje familjare dhe janë nip e dajë.

Në vendngjarje janë nisur forcat policore të komisariatit Shkodër, si dhe dy grupe te FNSH Shkodër. Forcat e policisë kanë ngritur pikat e kontrollit në hyrje të zonës dhe janë në ndjekje të autorëve, shkruan TCH.

Burime nga policia bëjnë të ditur se nga hetimet paraprake shkak për këtë ngjarje është një konflikt për çështje pronësie mes viktimës dhe autorëve, të cilët po sipas policisë, pak çaste para krimit janë parë së bashku duke konsumuar pije alkoolike.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending