Connect with us

Lajme

Vrasja e trefishtë në Gjakovë, s’dihen motivet as personat përgjegjës

Përgjatë të martës së 23 gushtit në Gjakovë humbën jetën tre persona. Valon Islamaj, Ali Islamaj dhe Zek Krasniqi ishin pikërisht tre nga personat që vdiqën pas plagëve të marra nga të shtënat me armë në qendër të Gjakovës.

Published

on

Ndërsa ndër emrat e të dyshuarve të parë në lidhje me këto vrasje ishin pikërisht Qëndrim Shala dhe Veton Gjoshi, emra këta për të cilët Policia e Kosovës  për Rajonin e Gjakovës, nuk ka thënë më as edhe një fjalë.

Kurse në një prononcim për Indeksonline, zëdhënësja e Policisë për Rajonin e Gjakovës Lirije Podrimaj ka bërë të ditur se rasti i vrasjes së trefishtë në Gjakovë, është trajtuar nga njësitit për Krime të Rënda i Drejtorisë Rajonale të Policisë në Gjakovë.

“Rasti i vrasjes së rëndë të datës 23.08.2016  në Gjakovë  është trajtuar nga Sektori  Rajonal për Hetime respektivisht njësiti për Krime të Rënda i Drejtorisë Rajonale të Policisë në Gjakovë”, është thënë nga Podrimaj.

Ndërsa e pyetur se deri në cilën pikë kanë arritur hetimet e këtij rasti nga ana e Policisë, dhe a është arrestuar dikush tjetër në lidhje me vrasjen Podrimaj ka thënë se “Janë ndërmarr  veprime Operativo hetimore, kontrolle dhe bastisje në disa lokacione çdo herë në bashkëpunim dhe koordinim  me Prokurorinë e Shtetit në Gjakovë dhe njësitet tjera relevante sipas procedurave”, duke lënë anash arrestimin e personave të tjerë apo se çfarë saktësisht është vendosur në lidhje me dy të dyshuarit e parë.

Kurse tre muaj më vonë e tëra çfarë dihet në lidhje me humbjen e jetës së tre personave në Gjakovë është se është dërguar Kallëzim Penal në Prokurorinë Themelore në Gjakovë dhe në të njëjtën kohë “Policia vazhdon të punojë lidhur me këtë rast”.

Duhet përkujtuar që vrasja e cila ndodhi muaj më parë e që mori jetën e tre pesonave si dyshim të parë në lidhje me motivin kishte “hakmarrjen”, teksa ishte pikërisht babai i të dyshuarit Qëndrim Shalës, Brahim Shala nga Cermiani i Gjakovës, i cili kishte thënë se kishte pranuar një telefonatë nga djali i tij ku ishte betuar se do t’i vriste të tre këta persona “për të mbrojtur nderin dhe për të marrë hakun për babanë. S’ka shku as ni orë edhe më ka thirr Qëndrimi e më ka thanë. Babë u kry ajo punë”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending