Connect with us

Lajme

Vrasja në Durrës për 13 mijë lekë, flasin fqinjët e viktimës

Published

on

Sherri mes Agim Arapit dhe vëllezërve Ekonomi kishte kohë që kishte nisur. Të  afërm e të njohur të familjes Arapi dhe fqinjë të tij janë mjaft të indinjuar nga vdekja e parakohshme e 60-vjeçarit Agim Arapi, pas konfliktit me dy vëllezërit Ekonomi.

Ata thonë se sherri kishte kohë që vijonte dhe kjo ngjarje ka shkaktuar mjaft reagim tek ata.

“Familja Arapi, Agimi dhe bashkëshortja Shpresa njihen për njerëz të qetë dhe fisnikë. Na ka indinjuar kjo ngjarje, Agimi ishte i shkëlqyer, kjo është ngjarje shumë e shëmtuar dhe e rëndë”- thonë të njohurit e tyre, për Durreslajm.

Mjekësia ligjore ka dalë në përfundimin se 60-vjeçari ka ndërruar jetë si pasojë e problemeve që ka pasur me zemrën dhe nuk ka përballuar dot goditjet me grushta të autorëve. Sipas policisë, palët janë konfliktuar me njëri-tjetrin me sende të forta dhe për motive të dobëta (për një tub aspirimi).

Autorët e arrestuar dhe shtetasi Jurgen Kurti, i shoqëruar parmbrëmë nga Efektivet e Policisë (por që u la i lirë), i detyroheshin viktimës që t’i paguanin një shumë parash prej 13 000 lekësh të reja për tubin e aspirimit.

Viktima ia ka kërkuar shtetasit Jurgen Kurti paratë dhe në debat e sipër, kanë ardhur dhe janë përfshirë në konflikt edhe dy vëllezërit Ekonomi. Këto dy të fundit e kanë futur viktimën, shtetasin Agim Arapi brenda në dyqanin ushqimor dhe kanë mbyllur qepenin, ku aty më pas e kanë goditur me grushta.

Gjatë kësaj kohe shtetasi Jurgen Kurti ka qenë jashtë dyqanit ushqimor (qepeni ishte i mbyllur dhe brenda ndodheshin viktima dhe autorët). Për këtë konflikt duket se kanë qenë në dijeni edhe fqinjët e viktimës, të cilët shprehen të indinjuar për ngjarjen./lapsi/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending