Connect with us

Sporti

Vokrri: Kroatët do t’i presim si vëllezër

Published

on

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri ka folur për përballjen e madhe të 6 tetorit kundër Kroacisë.

Ndeshja në fjalë do të zhvillohet në stadiumin e Shkodrës ‘Loro Boriçi’, dhe Vokrri pohon se kroatët do të priten si vëllezër, pasi jemi shtete mike.

“Të gjithë po e presim, do të jetë ditë historike për ne. Më bëhet qejfi që Kroacia është kundërshtar në debutimin tonë si vendës. Do të jetë shumë emotive, pa marrë parasysh që do të luajmë në Shqipëri”, tha Vokrri.

“Kroacia dhe Kosova janë shtete mike, shumë të afërta, për të mos thënë vëllazërore. Ashtu do të priten kroatët, me të gjitha nderimit si vëllezër. Asgjë nuk do t’iu mungojë. Kurse në fushë do të mundohemi t’iu shkaktojmë problem, por nuk është e lehtë”, shtoi ai. /Periskopi.com

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending