Connect with us

Lajme

Vlora Çitaku e PDK-së dëfrehet në Amerikë, asnjë fjalë për Grupin e Drenicës

Skena politike në Kosovë u përfshi nga një debat i gjerë me rikonfirmimin e dënimit me burg për ish-pjesëtarët e UÇK-së me akuzat për krime lufte. Ky dënim i marrë nga ana e gjyqtarëve të EULEX-it dhe i mbrojtur sërish në Apeli nxiti një seancë të jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës, që po vazhdon edhe në këto momente.

Published

on

Por, ambasadores së Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku, duket se nuk po i bën fare përshtypje se ç’po ngjet në vend, ku më së shumti e shqetësuar me zhvillimet duket të jetë Partia Demokratike e Kosovës, e cila i ka dhënë shtysa të vazhdueshme Çitakut në karrierën e saj politike.

Edhe pse gjithnjë ka potencuar se është mbesë Drenice, ambasadorja Çitaku dje nuk ka çarë kokën për asgjë. Ajo ka vizituar vende të ndryshme turistike në SHBA, duke publikuar fotografi të ndryshme në profilin e saj të Facebook-ut nga Kanioni i Kolorados dhe vende tjera.

Me përkrahjen e PDK-së, Çitaku ishte bërë deputete në Kuvendin e Kosoves, ministre e Integrime në Qeverinë e Kosovës, konsule e Kosovës në New York dhe së fundmi ambasadore e Kosovës në SHBA. /Periskopi/

l3

l

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending