Connect with us

Lajme

Vlora, 5 ditë pa ujë e energji elektrike

Published

on

Prej pesë ditësh qyteti i Vlorës, zona e Radhimës dhe Orikumi janë pa ujë dhe pa energji elektrike.

Shkak për këtë janë bërë ndërhyrjet dhe investimet që po kryhen për vënien në funksion të linjës 35 kilovolt.

“Kufizimet janë si rrjedhojë e investimeve që po kryhen në rrjet, për përmirësimin e furnizimit me energji të gjithë rajonit. Ky investim parashikon ndërrimin e të gjithë përcjellësave të linjës 35 kilovoltë, që janë të vendosur prej 40 vitesh. Në fund të javës që vjen përfundon investimi në linjën nga TEC-i tek Uji i Ftohtë, ndërsa pjesa tjetër, nga Uji i Ftohtë në Orikum, do të bëhet pas sezonit turistik”, deklaron drejtori i degës së OSHEE-së, Roland Saliu.

Zona e Vlorës dhe ajo e Radhimës çdo vit kanë pasur probleme të tilla, të cilat kanë ndikuar jo pak tek ata që zgjedhin bregdetin shqiptar për të kaluar pushimet e verës. Por drejtori i Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike jep edhe një përgjigje për kohën e nisjes së punimeve.

“Linja 35 kw nga TEC-i në Ujë të Ftohtë e deri në Orikum, në gjendjen aktuale nuk e garanton dot furnizimin me energji, prandaj duhej ndërhyrja para sezonit”, sqaron Saliu./ Top Channel

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending