Connect with us

Lajme

Vjosa Osmani: Vetëm 30% e masave të parapara në MSA-së janë zbatuar, korrupsioni ende nuk është adresuar

Published

on

Deputetja e LDK-së, Vjosa Osmani përmes një postimi në facebook, ka thënë se gjatë pjesës së parë të vitit 2016, vetëm rreth 30% e masave të parapara në MSA për këtë periudhë janë zbatuar. Ndërsa një numër i çështjeve që nuk janë adresuar kanë të bëjnë me parandalimin dhe luftimin e krimit dhe korrupsionit, që nuk është vetëm kërkesë e MSA-së, por edhe kriter për liberalizimin e vizave.

“Dje, si paneliste në konferencën e organizuar nga Komisioni për Integrim Evropian dhe GLPS, kam diskutuar rreth ngecjeve në fushën e sundimit të ligjit si pengesë kryesore për zbatimin e Marrëveshjes së Stabilizim Asociimit.

Gjatë pjesës së parë të vitit 2016, vetëm rreth 30% e masave të parapara në MSA për këtë periudhë janë zbatuar.

Një numër i çështjeve që nuk janë adresuar kanë të bëjnë me parandalimin dhe luftimin e krimit dhe korrupsionit, që nuk është vetëm kërkesë e MSA-së, por edhe kriter për liberalizimin e vizave.

Fusha e sundimit të ligjit, prandaj, mbetet parakusht për perparim në të gjitha fushat e tjera që adresohen në MSA, e në veçanti për zhvillim ekonomik”, ka shkruar deputetja Osmani.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending