Connect with us

Lajme

Vjeshta arrin të premten

Published

on

Ditët e nxehta dhe me temperaturat e larta që kanë mbretëruar kohët e fundit në vend, nga dita e premte do të marrin fund.

Kjo pasi në këtë ditë pritet të ketë rënie të temperaturave të cilat do të vazhdojnë deri të mërkurën e javës së ardhshme dhe do të përcillen dhe me reshje shiu, bëjnë të ditur në Institutin Hidrometeorologjik të Kosovës.

Sipas, Besim Aliut, nga ky institut, sot në Kosovë temperatura maksimale ka qenë 33 gradë celsius. Ai për lajmi.net ka bërë të ditur se temperatura të larta do të ketë edhe të mërkurën dhe të enjten me maksimalet nga 31-34 gradë.

“Sot temperatura maksimale ka arritur 33 grade, kurse të premten do të ketë ulje të temperaturave dhe parashihet të ketë reshje të shiut të karakterit të ulët. Reshjet do të vazhdojnë me intensitet të dobët edhe të shtunë dhe të dielën”, ka thënë ai.

Aliu ka bërë të ditur se gjatë fundjavës do të ketë rënie drastike të temperaturave ku sipas tij të shtunën do të bien temperaturat deri në 15 gradë celsius

“Nga e premtja e deri të mërkurën e javës së ardhshme temperaturat  maksimale do të jenë të ulëta, që nuk  do ti përgjigjen vlerave  të mesatares të ditëve të kaluara për muajin që jem”, ka thënë ai.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending