Connect with us

Sporti

Vjen dorëheqja e parë në EURO 2016

Published

on

Trajneri i Rusisë, Leonid Slutsky ka ofruar dorëheqjen e tij pasi që kjo kombëtare u eliminua nga Euro 2016.

Humbja e së hënës nga Uellsi, përcjell barazimi 1:1 me Anglinë dhe humbja 2:1 nga Sllovakia, kanë bërë që Rusia të përfundojë e fundit në Grupin B.

“Pas një paraqitje të tilla në një turne si ky, duhet pajtuar se drejtimin e kombëtares duhet ta marrë dikush tjetër për garat të mëdha”, ka thënë Slutsky.

45 vjeçari kishte marrë detyrën pas largimit të Fabio Capellos në korrik të vitit të kaluar.

Edhe ashtu Slutsky ka pasur kontratë me Rusinë vetëm deri në përfundim të Kampionatit Evropian, shkruan BBC, transmeton Klan Kosova.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending