Connect with us

Showbiz

VIP’at që ndërruan jetë gjatë këtij viti

Published

on

Ende pa mbaruar viti 2016-të, shumë të famshëm, të dashur nga publiku, janë ndarë nga kjo jetë.

Nga aktorë dhe komedianë e deri tek muzikantë, ne duam të kujtojmë emra të njohur të cilët nuk janë më në mesin e botës së showbizit ndërkombëtar, transmeton Klan Kosova.
Duke filluar me lajmin e trishtuar të vdekjes së David Bowie në janar, ka edhe një rrymë të emrave të cilët kanë vdekur duke përfshirë edhe legjenda të muzikës, si Prince, ylli i Harry Potter – Alan Rickman, Terry Wogan, Denise Robertson dhe Kenny Baker.
Më poshtë i keni disa prej të famshmëve që kanë ndërruar jetë – ata që kanë frymëzuar shumë breza!

Alexis Arquette ka vdekur më 11 shtator në moshën 47 vjeçare.

Ylli i shumë filmave të njohur Gene Wilder vdiq më 29 gusht në moshën 83 vjeçare.

Më 13 gusht, aktori Kenny Baker vdiq në moshën 81 vjeçare.

Aktorja Caroline Aherne vdiq më 2 korrik në moshën 52 vjeçare.

Aktori Anton Yelchin vdiq pas një aksidenti me makinë në moshën 27 vjeçare.

Ish-kampioni i boksit, Muhammad Ali, vdiq në moshën 74 vjeçare.

Ylli Prince ndërroi jetë në studiot e tij të regjistrimit në Minneapolis në moshën 57 vjeçare.

Prodhuesi i muzikës, David Gest u gjet i vdekur në një hotel në Londër, në moshës 62 vjeçare.

Sir Terry Wogan ndërroi jetë në moshën 77 vjeçare pas një beteje me kancerin.

Aktori Alan Rickman vdiq në fillim të këtij viti, në moshën 69 vjeçare.

2016-ta ka filluar keq për shumë njerëz, me shpalljen tronditëse të vdekjes së yllit të rokut, David Bowie në moshës vetëm 69 vjeçare.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbiz

Ja si dukej Vuçiqi si 10-vjeçar (Video) 2021

Published

on

Radio Televizioni i Serbisë së fundmi në kuadër të emisionit “Trezor” ka transmetuar xhirimet e vitit 1980 të manifestimit “Radost Evrope”, kur rastësisht deklaratë për këtë televizion dha presidenti i sotëm i këtij shteti, Aleksandar Vuçiq, atëkohë dhjetëvjeçar.

Ai foli rreth ndeshjes që u luajt gjatë atij manifestimi me shokët nga jashtë shteti, por edhe rreth djaloshit nga Austria të cilin gjatë atij viti e kishte mysafir në shtëpinë e tij, meqë fëmijët që vinin në kuadër të këtij manifestimi qëndron tek filloristët beogradas.

Presidenti i sotëm serb atëkohë e mori në shtëpinë e tij djaloshin nga Austria me emrin Leopold Viser.

Ai ishte shumë i interesuar për sport, veçanërisht për pjesëmarrjen e ekipit të Crvena Zvezdës në Kupat Evropiane sepse atëherë ekipi luante vërtetë bukur. Me kërkesën e tyre ne këtu e kemi zhvilluar një ndeshje miqësore dhe e kemi fituar, por pavarësisht gëzimit tonë dhe pikëllimit të tyre, ne kemi mbetur miq të vërtetë, miqësinë e të cilëve nuk do ta mund ta humb askush. Emri i tij ishte Leopold Viser dhe pseudonimi i tij ishte Pondi”, tha 10-vjeçari Vuçiq.

veçanërisht për pjesëmarrjen e ekipit të Crvena Zvezdës në Kupat Evropiane sepse atëherë ekipi luante vërtetë bukur

Continue Reading

Showbiz

Kjo ka qenë shuma më e lartë që ka marr bakshish Meda

Published

on

Këngëtari i njohur Meda është shprehur se ishte thjeshtësia dhe modestia e bashkëshortes që e bëri për vete.

Meda u shpreh se ishte ai që bëri hapi e parë për t’u lidhur me të.

Ai shtoi se ndër vite Luljeta ka mbetur e njëjta.

Këngëtari ia atribuoi të dyve suksesin e martesës së shëndetshme

Meda zbuloi se bashkëshortja kujdeset për look-un e tij.

“Gjithmonë e kam pas në krah, më ka mbështetur! 90% të punës, look-ut tim, e përzgjedh Lulja, ajo më thotë tani më dukesh mirë dhe këto do veshësh sonte”.

“Dhe unë i them në rregull sepse i besoj. Ajo më ka bërë për vete me thjeshtësinë e vet. Jemi parë rastësisht, unë e kam bërë hapin e parë”.

“Ka qenë e thjeshtë, modeste, s’di ta përshkruaj, është e njëjta si ka qenë kur jemi njohur. Ajo gjithmonë ka qenë bossi i shtëpisë. Kemi rreth 14 vite bashkë. Për suksesin e martesës meritën e mbajmë të dy! ”– tha ai në një intervistë për emisionin “Nin”.

Këngëtari zbuloi edhe shumën marramendëse që lanë bakshish në një koncert në Australi.

“Në Australi për një natë kemi marrë mbi 30.000 dollarë. Këndoja vetë dhe isha i shoqëruar nga muzikantët e mi. Është e vërtetë, ka qenë për Pavarësinë e Kosovës, për herë të parë që isha në Australi. Ishte eksperiencë e paharruar,” – përfundoi Meda.

Continue Reading

Showbiz

Vajza e Lutfi Hazirit e krahason veten me Mona Lisën

Published

on

Vajza e Lutfi Hazirit merr vëmendje me paraqitjet e saj atraktive.

Ajo ka arritur të ketë mijëra ndjekës në Instagram, përkundër që nuk është e njohur për ndonjë profesion.

Duke gëzuar një bukuri të rrallë, ajo së fundmi bëri një ngjashmëri mes saj dhe Mosa Lisës.

Duke publikuar një imazh në të cilin u shfaq e mbështjellë me një pelerinë, ajo shkroi: Mona Lisa e kohëve moderne.

 

Continue Reading

Trending