Connect with us

Sporti

Vincenzo Montella trajner i ri i Milanit

Published

on

Sulmuesi i dikurshëm Vincenzo Montella është emëruar trajner i ri i Milanit në periudhë prej dy viteve. Ky lajm erdhi jo shumë gjatë pasi jozyrtarisht u bë e ditur se Silvio Berlusconi është dakorduar për shitjen e 80 përqind të pronësisë së klubit, investitorëve kinezë për 750 milionë euro, raporton Anadolu Agency (AA).

Montella në pankinën e “Rossonjerëve” do të trashëgojë Cristiano Brochin, i cili ishte zgjidhje e përkohshme pasi shefi i stafit teknik Sinisha Mihajlloviç në muajin prill dha dorëheqje.

Ndonëse ka 42 vjeç, Montella pas vetes ka përvojë solide të trajnerit. Ka udhëhequr katër ekipe italiane, Romën, Catanian, Fiorentinën dhe Sampdorian.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending