Connect with us

Lajme

Vikendi me mot të vranët dhe me shi

Published

on

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) ka bërë të ditur se gjatë këtyre dy ditëve të vikendit vendi ynë do të ndikohet nga masat e lagështa të ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik.

Në këtë gjendje meteorologjike sipas IHK-së do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me kushte për reshje të shiut, kurse në vise malore  me lartësi mbidetare mbi 800m reshjet e shiut do të shoqerohen edhe me fjolla te dobeta bore.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0 deri në 1 gradë Celsius, ndersa temperaturat maksimale do të lëvizin ndërmjet 5-8 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga verilindje me shpejtesi 1-7m/s.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending