Connect with us

Lajme

Vijnë reagimet e para pas sulmeve amerikane me raketa në Siri

Një zëdhënëse e Britanisë së Madhe dhe kryeministri i Australisë mbështesin sulmet ajrore që SHBA’ja i ka filluar në Siri kundër bazës ushtarake siriane. Presidenti i SHBA’së Donald Trump ka dhënë urdhër të premten të lëshohen 56 raketa drejtë Sirisë

Published

on

Zëdhënësja e Britanisë së Madhe ka thënë se Britania, gjithashtu mbështetë veprimin e SHBA’së kundër Sirisë, shkruan The Guardian.

“Kjo është përgjigjja e përshtatshme. Qeveria e Mbretërisë së Bashkuar mbështet plotësisht veprimin e SHBA, për të cilën ne besojmë se ishte një përgjigje e përshtatshme pas sulmit me armë kimike që e nisi regjimi sirian”, ka thënë zëdhënësja britanike.

Gjithashtu, në mbështetje këtij sulmi ajror i doli edhe Kryeministri i Australisë, Gareth Hutchens.

Kryeministri i Australisë Malcolm Turnbull ka thënë se ai “mbështet fort” sulmin ushtarak amerikan në pistën ajrore al-Shayrat të Sirisë, duke e quajtur atë një sulm i kalibruar, përgjigje proporcionale dhe në shënjestër të “krimit tronditës të luftës” së regjimit sirian.

Në një konferencë të veçantë, të mbledhur për shtyp në Sydney të premten, Turnbull ka thënë “ne mbështesim Shtetet e Bashkuara në këtë veprim të shpejtë”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending