Connect with us

Lajme

Vetëvendosje nuk e njeh Haradinajn si mandatar

Published

on

Anëtarja e Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Nazlie Bala, në një intervistë në emisionin “Fakt Plus” në Tribuna Channel, ka komentuar thirrjen e të nominuarit për kryeministër nga koalicioni PAN, drejtuar partive politike.

Bala thotë se ajo letër duhet të ishte letër e urimit për Lëvizjes Vetëvendosje, dhe Haradinaj ta pranonte fitoren e Vetëvendosjes.

Ajo shtoi se letrën e dërguar nga Haradinaj do të mundte ta dërgonte secili deputet, sipas saj, ai është i barabartë me çdo deputet tjetër. “Letra që ka dërguar Haradinaj është me pretendimin që të jetë mandatar për formimin e Qeverisë.

Këtë letër ka mundur që ta dërgojë secili deputet. Ramush Haradinaj është i barabartë me secilin deputet të certifikuar tashmë”, tha Bala në “FaktPlus”.

Bala përmendi edhe deklaratat e akterëve të koalicionit PAN, sipas të cilëve, ky koalicion i ka votat për formimin e Qeverisë. E sipas Balajt, koalicioni PAN nuk i ka numrat dhe nuk do të mundet të formojë Qeverinë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending