Connect with us

Lajme

Vetëvendosje nuk do të marrë përgjegjësi për atë që do të ndodhë nëse ratifikohet demarkacioni

Published

on

Mali i Zi ka bërë agresion duke hyrë brenda territorit të Kosovës dhe duke larguar flamurin kombëtar shqiptar ende pa u ratifikuar Marrëveshja për Demarkacionin, ka thënë deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Donika Kadaj-Bujupi.

“Ende pa u ratifikuar Marrëveshja për Demarkacionin, policia e Malit te Zi ka hyrë në territorin e Kosovës dhe ka hequr flamurin, të cilin e kemi vendosur ne. Kjo ndërhyrje është agresion, sepse nuk ka as bazë juridike”, ka thane Kadaj-Bujupi në televizionin Rrokum.

Ajo ka shtuar se Kosova është dashur t’i dërgojë notë proteste Malit të Zi, dhe jo e kundërta.

“Kosova është dashur të bëjë notë proteste për veprimet e Malit të Zi, por Qeveria heshtë, sikurse heshtë edhe në raport me Serbinë”, ka thënë Kadaj-Bujupi.

Kadaj-Bujupi ka paralajmëruar se nëse Marrëveshja për Demarkacion vjen në Kuvend për ratifikim, presidenti Hashim Thaçi dhe Qeveria do të mbajnë përgjegjësi për atë se çfarë do të ndodhë brenda dhe jashtë Kuvendit.

“Ne nuk japim përgjegjësi, nëse këta luajnë lojëra, duke i shantazhuar deputetët, siç kanë bërë në të kaluarën”, është shprehur Kadaj-Bujupi.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending