Connect with us

Lajme

‘Vetëvendosje’ i kundërpërgjigjet Bekim Haxhiut

Tentativa e subjekteve opozitare për të ngritur një komision parlamentar për hetimin e SHIK-ut nuk është miratuar.

Published

on

Kjo tentativë e opozitës nuk e kishte marrë shumicën e pëlqimit të deputetëve. Ndërkaq Bekim Haxhiu deputet i PDK-së në një deklaratë për media ka thënë se vet Visar Ymeri mundet me qenë pjesëmarrës në shërbimin inteligjent serb. Pas kësaj deklarate ka reaguar Lëvizja Vetëvendosje për të cilën thotë se Haxhiu ka probleme psikike. Shkodran Hoti, zyrtar për media i ka thënë për “Zeri.info”, se Haxhiu është shumë më i dyshuar për organizatën në të cilën ka qenë pjesë e tij. Ai thotë se dëshmia më e mriz është afera ‘Pronto’, ku dëgjohet Bekim Haxhiu duke ofenduar bashkëpartiakët e tij. “Ky lloj deklaratash nga ai që njihet si Kamishi, as nuk është i ri e as i papritur. Ajo mund të them është se deklaratat e tilla e kontestojnë gjendjen psikike të tij. Pra ka hapësirë për dyshim të madh që ky njeri, i cili për fat të keq është edhe deputet, nuk është në gjendjen më të mirë psikike. Fatkeqësia këtu është se me gjithë këto probleme të kësaj natyre, ky është pjesë e një klani kriminal, i cili në mënyra të ndryshme ka kontribuar që vendi të zhytet në krim e korrupsion. Këtë e dëshmon edhe afera Pronto, ku dëgjohet edhe vetë Bekim Haxhiu. I cili përveç tjerash, fyen edhe bashkëpartiakët e tij, siç është rasti me deputeten Flora Brovina”, ka thënë Hoti. Sipas tij bashkëpunimi me Serbinë vjen nga vet deputetët e PDK-së i cili përmend rastin e Azem Sylës. “Sa për ShIK-un, nëse Haxhiu e kriminelët e tjerë që kanë shërbyer në këtë shërbim, nëse njëmend janë krenar dhe mburren me aktivitetin e tyre, që për ne është kriminal, le të japin nënshkrimet dhe ta hetojmë veprimtarinë e tyre. Të shohim si kanë vepruar e çka kanë bërë. Dhe sa i përket bashkëpunimit me Serbinë, Bekim Haxhiu me siguri e di për kolegun e tij Azem Syla, i cili mbahet në burg, dhe akuzohet për bashkëpunim tregtar dhe dallavere me prona pikërisht me kriminelë e pjesëtarë të shërbimeve serbe. Si dhe, është pikërisht Haxhiu dhe partia e tij që deshën ta instalojnë “Zajednicën” e Serbisë në Kosovë, për të mundësuar copëtimin e këtij vendi”, ka thënë Hoti. /ZERI/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending