Connect with us

Lajme

Vetëvendosje ka një përgjigje për senatorin Amerikan, McCain!

Published

on

As deklarata e Senatorit amerikan McCain, e as ajo e ministrit të Punëve të Jashtme të Gjermanisë, Sigmar Gabriel që Kosova sa më shpejt të ratifikoj demarkacionin e kufirit me Malin e Zi, nuk e ka zmbrapsur Lëvizjen Vetëvendosje.

Deputetja e kësaj partie, Shqipe Pantina në një prononcim për Gazetën Blic ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje i respekton miqtë ndërkombëtar, mirëpo sipas saj, Kuvendi është që të përfaqësoj interesat e qytetarëve.

Dhe ka shtuar ajo, qytetarët e kanë thënë fjalën e saj në lidhje me demarkacionin, përmes 205 mijë nënshkrimeve.

“Ne i respektojmë miqtë tonë ndërkombëtar dhe çdo këshillë e tyre është e vlefshme. Sidoqoftë Kuvendi është për të përfaqësuar interesin e qytetarit të Kosovës, dhe sa i përket demarkacionit qytetarët kanë dhënë mendimin e tyre përmes mbi 205 mijë nënshkrimeve. Ndërsa sa i perket ushtrisë qëndrimi ynë ka qenë dhe mbetet që Kosova duhet të ketë ushtrinë e saj dhe me së miri do ishte që kjo të bëhet përmes ndryshimeve kushtetuese”, tha Patina.

Ndryshe, gjatë ditës së sotme edhe zyrtari i lartë gjerman, edhe senatori amerikan kërkuan nga Kuvendi i Kosovës që të miratohet demarkacioni me Malin e Zi.

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending