Connect with us

Lajme

Vetëvendosje: Ekspertëve të angazhuar nga familja Dehari do u duhet disa ditë kohë

Lëvizja Vetëvendosje thotë se Kryeprokurori Sylë Hoxha doli në konferencë dhe konstatime për vdekjen e Astrit Deharit ende pa përfunduar hetimet.

Published

on

Sipa këtij subjekti ekspertët e mjeksisë ligjore që i ka angazhuar familje Dehari, kanë qenë të pranishmë gjatë obduksionir, por nuk janë ftuar për të thënë fjalën e tyre dhe u jaë dhënë materialet bazë e provat, madje as fotografitë me ngjyra, transmeton Periskopi.

Sipas VV-së, raporti dhe konkluzioni i tij mbi shkaktarin e vdekjes ëhstë krejt i pabesuseshëm,. Andaj do të nmevojiten disa ditë, sipas tyre, ta analizojnë raportin e autopsisë dhe të thonë mendimin e tyre di ekspertët e angazhuar nga familja.

Ja reagimi i plotë:

Sot, avokati i familjes, z. Tomë Gashi, e ka marrë Raportin e Autopsisë. Aty konfirmohet se Astrit Dehari ka vdekur nga asfiksia mekanike, nga bllokimi i rrugëve të sipërme të frymëmarrjes nga mjeti i fortë.

Kryeprokurori z. Sylë  Hoxha doli në konferencë shtypi me konstatime ende pa u bërë e pa u kryer hetimet.

Ekspertët e mjekësisë ligjore që i ka angazhuar familja, Dr.Besim Ymaj dhe Dr.Besim Latifaj, kanë qenë të pranishëm gjatë obduksionit, por nuk janë ftuar për të thënë fjalën e tyre dhe nuk u janë dhënë materialet bazë e provat, madje as fotografitë me ngjyra.

Në këtë Raport nuk shpjegohen lidhjet shkencore e logjike midis konstatimeve të shkakut të vdekjes (asfiksisë) dhe shkaktarit të vdekjes (dëmtime të vetëshkaktuara “hezituese”). Rrjedhimisht, raporti është dhe konkluzioni i tij mbi shkaktarin e vdekjes është krejt i pabesueshëm.

Do të nevojiten disa ditë që Dr.Besim Ymaj e Dr.Besim Latifaj ta analizojnë këtë Raport të Autopsisë dhe ta thonë mendimin e tyre, bazuar edhe në shënimet e tyre të vëzhgimit të obduksionit.

 

 

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending